[#dlamalucha] Anna Włodarkiewicz, Elf z choinki [Świetlik]

 [#dlamalucha] Anna Włodarkiewicz, Elf z choinki [Świetlik]

Za oknem jeszcze pyszni się jesień ustrojona w wielobarwne liście i jarzębinowe korale, a na półkach księgarni już zaczynają pojawiać się świąteczne lektury. Wydawcy są w pełnej gotowości na przedświąteczny sezon. I choć wydaje się, że jeszcze na to odrobinę za wcześnie, te propozycje muszę pojawić się właśnie teraz. Jedne dlatego, że stworzone są z myślą o czytaniu od 1 do 24 grudnia i trzeba kupić jej już teraz. Inne zaś świetnie nadadzą się na mikołajkowy upominek, a przecież 6 grudnia też już niedaleko. W końcu dobrze jest budować świąteczną atmosferę w domu ze świątecznymi lekturami. A jeśli szukacie czegoś do czytania z najmłodszymi, to wydawnictwo Świetlik ma dla was Elfa z choinki Anny Włodarkiewicz.

Tej zimy wszystkie choinkowe ozdoby mają tylko jedno zadanie – uratować Święta! Bo co innego pozostaje, gdy świąteczne przygotowania zostają nagle przerwane i zabawki czekają w pudełkach na to, aż zajmą swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku? Gdzie właściwie podziali się wszyscy domownicy?

Pewien mały, ale pełen wiary w nadchodzące Święta Elf bierze sprawy w swoje ręce! Do wspólnego działania namawia inne świąteczne ozdoby – bombki, aniołka, bałwanki, szklanego Mikołaja, Jelonka, a nawet… Różową Damę. Czy Elfowi i przyjaciołom uda się przystroić choinkę na czas? Czy świąteczna magia da o sobie znać i poczuje ją nawet największy niedowiarek?


[#dlamalucha] Anna Włodarkiewicz, Elf z choinki [Świetlik]

Ta niewielka objętościowo książeczka jest świątecznym opowiadaniem w sam raz do czytania z przedszkolakami. Ma sympatycznego bohatera, który jest choinkową ozdobą, i niespieszną, zrozumiałą, ale i ciekawą fabułę doprawioną szczyptą magii. Jest wyrazem dziecięcej wiary w to, że ozdoby choinkowe, jak zabawki, mogą ożyć wtedy, gdy na nie nie patrzymy. I że choć są malutkie, mogą wiele zdziałąć.

[#dlamalucha] Anna Włodarkiewicz, Elf z choinki [Świetlik]

Urzekające jest, ile na małej książkowej powierzchni można zgromadzić ciepła i uroku, który rozgrzewa od środka jak najpyszniejsze kakao z piankami. Ta historia na pewno spodoba się najmłodszym i wprowadzi ich w świąteczny nastrój, ale myślę, że jej czytanie będzie też przyjemnością dla rodziców. Pobudza te wrażliwe przed świętami struny w człowieku, który chce uwierzyć w cud bożonarodzeniowy.

[#dlamalucha] Anna Włodarkiewicz, Elf z choinki [Świetlik]

Prosty, ale sympatyczny tekst, uzupełniają wspaniałe ilustracje Sylvii Pizzati, która doskonale oddała sympatycznych bohaterów, zwizualizowała sympatycznych bohaterów i walnie przyczyniła się do stworzenia małego wydawniczego cacka, które doskonale pasuje do dziecięcych biblioteczek.

Elf z choinki to pełna bożonarodzeniowego ciepła historii i małych-wielkich uczynkach, sile współpracy, mądrych pomysłach i pragnieniu, by w święta uszczęśliwić innych. Jest sentymentalna i momentami wzruszająca, ale w taki delikatny, nieprzesłodzony sposób. Jest radosna i ogromnie uniwersalna. I gotowa na Mikołajki!

Autor: Anna Włodarkiewicz
Tytuł: Elf z choinki 
Ilustracje: Sylvia Pizzati 
Wydawca: wydawnictwo Świetlik

Egzemplarz recenzencki.

Komentarze

Popularne posty