[#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

 [#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

Na rynku wydawniczym raz po raz pojawiają się książki z nazwiskami aktorów i celebrytów na okładce. I to nie zawsze są dzienniki czy wspomnienia. Osoby znane z innych dziedzin niż literatura piszą powieści i... książki dla dzieci. Ostatnio na półkach w księgarni pojawiła się skierowana do najmłodszych Niesamowita Betty Reese Witherspoon.

Niesamowita Betty zawsze była czymś zajęta… nawet jako niemowlę. Dziewczynka nigdy się nie nudzi, ponieważ ma milion pomysłów na minutę. Razem z przyjaciółmi i ukochanym psem Frankiem przeżywa mnóstwo zabawnych, lecz także pouczających przygód.

Do Betty przyjeżdża jej przyjaciółka Mae. Coś jednak nie pozwala dziewczynce w pełni się z tego cieszyć. Kiedy Betty przytula Franka, zdaje sobie sprawę, że ten bardzo potrzebuje kąpieli. O nie, Mae nie może zobaczyć najbardziej śmierdzącego psa na świecie! Ale wykąpanie Franka okazuje się trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Kiedy wszystko wydaje się walić, Betty z pomocą Mai dowiaduje się, że dzięki wytrwałości, pracy zespołowej i jednemu świetnemu pomysłowi może osiągnąć wszystko.


[#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

[#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

Jeśli myślicie, że osoba autorki to jedyny powód, żeby po książkę sięgnąć, to powiem wam: mylicie się. Choć to historia bardzo prosta, ma w sobie tyle uroku, że nie raz będziecie wracać do niej razem z dziećmi. To jedna z tych książek, które spodobają się przedszkolakom, ale które z uśmiechem i przyjemnością też przeczytają rodzice.

Mała bohaterka książki jest rzeczywiście niesamowita. To takie dziecko, o którym mówi się "żywe srebro". Aktywna, ale wciąż szeroko uśmiechnięta, bez przerwy zajęta i... gotowa wpaść w kłopoty. A jej przygody są takimi, jakie rzeczywiście mogą przydarzyć się bystremu i ruchliwemu przedszkolakowi. To właśnie dlatego mali czytelnicy mogą się z Betty utożsamić, choć pewnie żadna mama nie chciałaby, by ściśle Betty naśladowali :-)

[#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

[#dlamalucha] Reese Witherspoon, Niesamowita Betty [Wilga]

Równie urocze jak fabuła są ilustracje. Xindi Yan udało się uchwycić ruchliwą i pogodną naturę Betty i jej psa oraz całe otoczenie. Rysunki zajmują więcej miejsca niż tekst, ale w końcu to publikacja skierowana do najmłodszych. Jest kolorowo, pastelowo, no... uroczo. Inaczej nie da się tego opisać.

Niesamowita Betty to świetna propozycja do czytania dzieciom - i tym ogromnie ruchliwym, i tym spokojniejszym. Świetnie zilustrowana, kipiąca radością i niezaprzeczalnym urokiem, prosta, ale nie nudna. Myślę, że pokochacie Betty, zachwycicie się jej psem i będziecie wracać do nich z przyjemnością.

Autor: Reese Witherspoon
Tytuł: Niesamowita Betty 
Ilustracje: Xindi Yan
Wydawca: wydawnictwo Wilga

Egzemplarz recenzencki.

Komentarze

Popularne posty