[#cotamwkomiksie] Quo vadis i Księga dżungli, czyli komiksowe adaptacje klasyki literatury [Egmont]
Przyznam, że bardzo lubię komiksową serię wydawnictwa Egmont z adaptacjami literatury. W ramach serii ukazało się już sporo interesujących tytułów w formie dostosowanej do nastoletniego odbiorcy, a i mnie, która znam - jak dotąd - każde z tych dzieł przyjemnie się je czyta. Ostatnio seria powiększyła się o graficzną wersję Quo vadis Henryka Sienkiewicza i Księgę dżungli Rudyarda Kiplinga.
Rudyard Kipling, Księga dżungli
Znana na całym świecie „Księga dżungli” Rudyarda Kiplinga to zbiór opowiadań dotyczących Indii – ich mieszkańców, wierzeń i folkloru. Trzy z nich opowiadają dzieje Mowgliego, hinduskiego chłopca wychowywanego przez dzikie zwierzęta. Jako dziecko Mowgli zgubił się w dżungli i został przygarnięty przez parę wilków oraz przyjęty do wilczej gromady – wbrew protestowi tygrysa Shere Khana, który uważał chłopca za swoją zdobycz. Dzięki naukom niedźwiedzia Baloo i czarnej pantery Bagheery Mowgli dowiedział się, jak żyć w zgodzie z prawami dżungli, i poznał język różnych zwierząt. Jednak tygrys nigdy nie zrezygnował ze swoich roszczeń i ostatecznie musiało dojść do konfrontacji między człowiekiem a dzikim zwierzęciem.
Autor „Księgi dżungli”, angielski pisarz i noblista Rudyard Kipling, urodził się i wychował w Indiach. W swoich opowiadaniach wykorzystywał doświadczenia i obserwacje poczynione w tym kraju.
Komentarze
Prześlij komentarz